6 Mayıs 2012 Pazar

BALIK PAZARI

     Sevgili okuyucular;


    Bu hafta ki güzergahımız İstiklal Caddesinde Balık Pazarıydı.Siz bu satırları okurken neler düşünüyorsunuz veya ne hissediyorsunuz bilmiyoruz fakat biz eski çarşılar kapsamında gezmeyi hobi haline getirdik.

Oldukça zevk alıyoruz, aynı zevki blog sayfasına da yansıtabiliyorsak işte o zaman amacımıza ulaştık demektir. Biraz Balık Pazarından bahsetmek gerekirse ürün yelpazesi oldukça geniş.

 Şöyle ki; ürün yelpazesi ve şekil olarak (Balık Pazarı ve Arasta Çarşısı yapı bakımından üstü açık) Arasta'nın ruhunu biraz almış fakat bunu yeterli bulmayarak manav, kasap, kokoreç, balık gibi çeşit çeşit çoğu ürünü birarada bulubileceğiniz bir yer olarak farkını ortaya koymuştur. Nasıl ama çok fena ağzınızın sulandığını hisseder gibiyim ;) 
Peki sadece bu kadar mı tabiki hayır...


     Balık Pazarının bir sokağı Nevizade başka bir sokağı ise Çiçek Pasajına bakıyor. Bu yönüyle ise meyhanelere ev sahipliği yapıyor. 
   


 Fazla söze ne hacet diyerek sizleri hazırladığımız amatör ama içine sevgimizi ve ruhumuzu kattığımız görsellerle baş başa bırakıyoruz =)   Bizi takip etmeye devam edin, çünkü bu aşkla devam etmenin garantisini veriyoruz :)


İyi bir hafta olması dileğiyle....


  

0 yorum:

Yorum Gönder